ספרי עליית הגג | הכל קורס - צ'ינוּאָה אַצֶ'בֶּהקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"למרות הפערים הניכרים לטובתו, אנגלס ידע שלעולם לא יהיה השותף הבכיר. מתחילת דרכם המשותפת הוא התבטל לפני מרקס, וקיבל עליו חובה היסטורית לתמוך במלומד האביון ולסבסד אותו בלי להתלונן או לקנא - ואפילו בלי לדרוש הכרת תודה."

קרל מרקס
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
הכל קורס
הכל קורס

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: אביעד שטיר
עיצוב עטיפה: סטודיו דוד ויוסף
דאנאקוד:3624805
תאריך הוצאה: 2015 / 3
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 248
מחיר: 68 ש"ח

הכל קורס

צ'ינוּאָה אַצֶ'בֶּה

 

"אוֹקוֹנְקְווֹ היה מפורסם בכל תשעת הכפרים, ואפילו מעֵבר להם. התהילה שלו הסתמכה על הישגים אישיים מוצקים. כשהיה בחור בן שמונה-עשרה הוא הביא כבוד לכפר, כשניצח את אָמָלִינְזֶה החתול. אָמָלִינְזֶה היה המתאבק הגדול שאף אחד לא ניצח אותו במשך שבע שנים, מאוּמוּאוֹפְיָה עד מְבַּאינוֹ. קראו לו החתול כי הגב שלו אף פעם לא נגע באדמה. את האיש הזה השכיב אוֹקוֹנְקְווֹ על הארץ בקְרָב שהזקנים הסכימו כי הוא אחד הקרבות המרים ביותר מאז שמייסד העיירה נאבק עם רוח-פרא שבעה ימים ושבעה לילות."

 

כך נפתח הכל קוֹרס, ספרו הנפלא של צ'ינוּאָה אַצֶ'בֶּה, שהלך לעולמו בשנת 2013, גדול הסופרים האפריקאים הכותבים באנגלית ומי שנחשב לאבי הספרות האפריקאית המודרנית. הסיפור על אוֹקוֹנְקְווֹ ועל הכפר אוּמוּאוֹפְיָה הוא סיפורה של אפריקה השחורה כולה, על יופייה, צבעיה, אכזריות הדיכוי וסערת החושים שבאו עימו. הספר שוזר יסודות של אגדות עממיות עם מלאכת סיפור מודרנית להפליא, פשטות מַטעה לצד אירוניה מלאה זעם.

 

"בהומור עדין ובמבט חודר חושף בפנינו הסופר צ'ינוּאָה אַצֶ'בֶּה את סיפורה של אפריקה, מתוך גישה אוהבת, מכבדת וחומלת, אבל בלי לחסוך בביקורת כלפי מנהגים מסורתיים", אומרת פרופ' גליה צבר באחרית הדבר המאלפת שלה, המיטיבה לתאר את ייחודו של אַצֶ'בֶּה בתוך הספרות – וההיסטוריה – המודרנית של אפריקה, ובמיוחד של ניגריה מולדתו.

 

לאחר יותר מעשרה מיליון עותקים ביותר מחמישים שפות,  הכל קוֹרס מוגש לקוראי העברית בתרגום קולח ומרענן של אביעד שטיר, המעביר את התערובת המיוחדת-כל-כך של בהירות, פשטות ופיוטיות המייחדת את כתיבתו של אַצֶ'בֶּה. הקריאה של הכל קוֹרס מזמנת לקוראים חוויה ספרותית מיוחדת במינה, כפי שמספר אותה בן המקום החי את ארצו ונטוע בשפת התרגום של מדכאיה מן המערב: טרגדיה "יוונית" על ה"אדם החזק", על כעס, שליטה, וכמובן קריסה – ניגריה, אפריקה, כל אדם וכל מקום.

 

ביקורות

" צ'ינוּאָה אַצֶ'בֶּה הוא בעל כישרון אדיר, מלא קסם ונדיבות. "


נדין גורדימר, כלת פרס נובל

" החלק הראשון של "הכל קורס" נדמה כעוד ספר מהז'אנר הפופולארי הקרוי "ספרות עולם". זו עלילה צבעונית על כפר ועל נפילתו של האדם החזק בכפר. אבל "הכל קורס" הוא הרבה יותר מספר על אורות וצללים באפריקה. זה לא סיפור מורכב שמראה גם את הטוב וגם את הרעב באפריקה הקדם-קולוניאלית. עניינו לא בתמונה אידילית או מורכבת של החיים בניגריה לפני הופעת האדם הלבן. הוא מתוחכם ומוצלח בהרבה. "


מוטי פוגל, טיים אאוט

קריאה נוספת

שם צופן: סנטינל
רכות של זאבים
מגידו