ספרי עליית הגג | אודותקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"איך היא בכלל יכולה לאהוב מישהו כמוך? אם היו לך רגליים, אולי. אבל לא כמו שאתה עכשיו. מספיק, נזף בעצמו. תפסיק לחשוב עליה. הוא ניסה לחשוב על משהו אחר אך נכשל. ’אני רוצה לנשק אותך’, לעג לעצמו."

פֶּתֶק
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת

אודותינו

הוצאת ספרי עליית הגג נוסדה בשנת 1988 על ידי ד"ר יהודה מלצר. ספרי עליית הגג מוציאה לאור ספרים בשלל נושאים, ובהם פילוסופיה, מדע פופולרי, רפואה, היסטוריה, פוליטיקה, חברה וכלכלה. בית ההוצאה מוציא לאור גם פרוזה מתורגמת ממיטב ספרות העולם, ספרי נוער וילדים וכן ספרות מקור.

ספרי עליית הגג זכתה בתוך זמן קצר למעמד מרכזי במו"לות הישראלית, ונחשבת היום להוצאה איכותית, המובילה בתחומי הפילוסופיה והמדע הפופולרי. ספרי ההוצאה רואים אור בכמה סדרות ובהן:

פילוסופיה – סידרת תרגום ספרי מופת פילוסופיים: אפלטון, אוגוסטינוס, דקארט, מיל, א.ל. הארט, קון, קאנט, רולס ועוד

פילוסופיה ומדע – סידרת ספרי מדע פופולרי בנושאי פילוסופיה, מתמטיקה, ביולוגיה, פיזיקה, כלכלה, היסטוריה ועוד. בין הספרים שראו אור בסדרה: הפילוסופים הגדולים, המשפט האחרון של פרמה, תורת המשחקים, המוזיקה של המספרים הראשוניים, תעתועי האקראיות, היסטוריה של המדע, יש אלוהים? ועוד.

מנורת קריאה - סידרה לספרות יפה. בין הספרים שראו אור: רכות של זאבים מאת סטף פני הבריטית, מודדים את העולם מאת דניאל קלמן, אדיוס המינגווי מאת לאונרדו פדורה הקובני, חדר מאת אמה דונהיו וכן תרגום חדש לקלסיקה האנטי מלחמתית מלכוד 22 מאת ג'וזף הלר, המתיקות שאחרי מאת ראסל בנקס, ז'יל וזי'ם מאת אנרי-פייר רושה ועוד.

תיבת פנדורין - עלילות הבלש הרוסי אראסט פנדורין. בסדרה ראו אור עד כה שבעה ספרים: עזאזל, גמביט טורקי, לווייתן, מות אכילס, משימות מיוחדות, יועץ ממלכתי והכתרה.

ג'רונימו סטילטון - העכבר האיטלקי הנמרץ, עד כה ראו אור שבעה מספרי סדרת ג'רונימו סטילטון שזוכה להצלחה אצל קוראים צעירים ברחבי העולם ובארץ.

הארי פוטר - כל שבעת ספרי הסדרה המפורסמת ביותר בעולם ראו אור ולצדם שני ספרי לימוד בהוגוורטס ומעשיות בידל הפייטן, גם הם מאת ג'יי. קיי. רולינג.

אכסדרה – סידרת מבואות קצרים ובהירים בנושאים שונים: שבעת החטאים, זאת אמנות?, רגשות, מה המשמעות של כל זה?, מוצא המינים של דרווין ועוד

אנשים – סידרת ביוגרפיות על מרקס, ויטגנשטיין, פושקין, בובי פישר, מוחמד עלי ועוד

נגד הרוח – הסידרה הפוליטית בה ראו אור הספרים קיר הברזל, קמפ דייוויד 2000, הטרגדיה האלג'יראית, כשהדרור הפסיק לשיר ועוד.

ספרי עליית הגג גאה לשמש בית גם ליוצרים ישראלים. עם סופרי המקור של ההוצאה נמנים חיים סבתו, שספריו רבי המכר זכו לשבחי הביקורת ולאהבת הקהל וספרו תיאום כוונות זכה בפרס ספיר, אבנר גליקליך (ההר – על ניסיון הכיבוש הכושל של החרמון במלחמת יום הכיפורים), וחנן פרנק (פתק – סיפורו של חייל שרגליו נקטעו במלחמת ההתשה).

עם סופרי העיון המקוריים של הוצאת ספרי עליית הגג נמנים פרופ' אביעד קליינברג, פרופ' דוד הראל, פרופ' חגי נצר, מיה קגנסקיה, שאול אריאלי ומיכאל ספרד, אהרן זאבי פרקש ודב תמרי.

עם הסופרים המתורגמים של בית ההוצאה נמנים גם דוסטויבסקי, בולגקוב, סטפן צווייג, ולדימיר מיאקובסקי, דגלס אדמס, ארנסט גומבריך, כריסטופר בראונינג, רמון ארון, קוסטס מורסלאס, דניאל מנדלסון, סיימון סינג, ויליאם סטייג, ריצ'רד דוקינס, סטיב ג'ונס, בריאן מגי, מרכוס דו-סוטוי, נסים ניקולס טאלב, ארנסט גומבריך ועוד.

עד כה ראו אור בספרי עליית הגג למעלה מ 200 ספרים מאז היווסדה עובדת ספרי עליית הגג בשיתוף פעולה לצורכי הפצה ושיווק עם הוצאת הספרים של ידיעות אחרונות, ידיעות ספרים.