ספרי עליית הגג | חייו ומותו של סוקרטס - אפלטוןקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"תושבי תבי, ארץ מולדת, תראו את אדיפוס: זה האיש האדיר שפיענח את החידה הידועה, האיש שכל האזרחים קינאו במזלו הטוב- תראו איזה אסון התנפץ לו על הראש! אל תגידו על אף אחד שהוא מאושר לפני שהוא עוצם את העיניים ומת."

אדיפוס המלך
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
חייו ומותו של סוקרטס
חייו ומותו של סוקרטס

תעודת זהות

תרגום מיוונית עתיקה: שמעון בוזגלו
עיצוב עטיפה: סטודיו מיכל ודקל
תאריך הוצאה: 2001 / 11
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 149
מחיר: 74 ש"ח

חייו ומותו של סוקרטס

אפלטון

שלושה דיאלוגים

אותיפרון, נאום ההגנה של סוקרטס, קריטון, פיידון (תמונת הסיום) "אם המוות הוא כמו טיול מכאן למקום אחר, ומה שמספרים הוא אמת, שאכן שם נמצאים כל המתים - איזו ברכה גדולה יותר מזו יכולה להיות, רבותי השופטים? שהרי אם אדם המגיע לשאול, לאחר שנפטר מאותם אנשים כאן המכנים את עצמם שופטים, ימצא את מי שהם באמת שופטים… אשר בחייהם היו צדיקים - האם יהיה זה טיול קל-ערך כל כך? כמה מוכן כל אחד מכם לשלם כדי להסתופף בחברתם?… אני כשלעצמי מוכן למות בוקר וערב אם הסיפורים האלה אמיתיים! בילוי נפלא צפוי לי שם אם אפגוש… כל איש מן הקדמונים שמצא את מותו כתוצאה מפסק-דין לא צודק, ונשווה חוויות… אבל החשוב מכל יהיה להעביר את זמני שם בבחינת האנשים ובחקירתם, כמו כאן, מי מהם חכם, ומי חושב שהוא חכם אבל אינו חכם…" 

אותיפרון, נאום ההגנה של סוקרטס, קריטון, ותמונת הסיום מתוך פיידון - החיבורים היוצרים את הסיפור שקראנו לו חייו ומותו של סוקרטס, הם ללא ספק החטיבה המובהקת הראשונה מתוך המפעל העצום הנקרא כל כתבי אפלטון. לא יהיה זה מוגזם לשער כי זוהי גם ההתחלה של כל לימוד פילוסופיה בתרבות המערב. וכמה מודרני היה הסופר הגדול הזה, אפלטון הפילוסוף! לאחר כחצי מאה מוצג סוקרטס מחדש בפני הקורא העברי, והנה הוא שואל, מסביר, ובקיצור - מנהל שיחה.

קריאה נוספת

הפילוסופים הגדולים - אפלטון
פיידון
אמת מארץ תצמח