ספרי עליית הגג | ד"ר פרויד - פול פֶריסקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"על ספינת תענוגות,בים הדרומי,אנ פוגש את עכברלה ברציפנו. היא מתאהבת בי...ורוצה להתחתן איתי בכל מחיר! אני בורח ממנה כל עוד נפשי בי ובסוף אני מוצא את עצמי ניצול יחיד על אי בודד. לכל השדים והגבינות איזו הרפתקה מדהימה...הו האהבה!"

האהבה היא כמו גבינה...
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
ד"ר פרויד
ד"ר פרויד

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: דפנה לוי
עיצוב עטיפה: סטודיו דוד ויוסף
דאנאקוד:3623186
תאריך הוצאה: 2010 / 4
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: רכה
מספר עמודים: 586
מחיר: 118 ש"ח

ד"ר פרויד

פול פֶריס

ביוגרפיה

ד"ר פרויד היא ביוגרפיה שמחברה אינו מעריץ מושבע, אלא מעריץ מפוכח מאוד. הרבה נכתב על פרויד, הרבה כל כך, שיש החושבים שאין עוד מה לחדש. ולא כך. 

פול פֶריס מראה שאפשר לחדש, והרבה. עשרות שנים היתה הכתיבה על חייו של פרויד ניסיון נמרץ לגונן עליו כאילו היה קודש הקודשים. אחרים ניסו - ונכשלו? - לחדור או להציץ מבחוץ אל תוך היעד המבוצר הזה. פול פֶריס בא מן החוץ, מלא אמפתיה - לא רק לפרויד, אלא גם לכל הדמויות המפורסמות והפחות ידועות שבסביבתו. אבל הוא גם אינו חוסך בתהיות, ויש לו רצון עז לשאול כדי להוליך את הקורא אל פתרונות של תעלומות, ולהתחקות על שורשי המהפכה הפסיכולוגית. 

ד"ר פרויד היא ביוגרפיה מקיפה, שופעת פרטים ואנקדוטות שנבררו בקפידה. היא מתארת את מקורותיו המשפחתיים של פרויד, את התפתחותו המקצועית, מעמדו האלילי, חיי המשפחה שלו (על התסכולים וענייני המין הלא פתורים), יחסיו עם עמיתיו, ועוד. לצד ניתוח שיטתי של התהוות מחשבתו של פרויד, פֶריס מציג פורטרט עשיר בניואנסים של אישיות רבת פנים: אדם בעל יצרים גועשים, שגדל בתרבות מדכאת יצרים ושאף בכל מאודו להבין את אותם יצרים המניעים אותו. זוהי תמונתו של גאון אחוז אובססיה, מרושע לפעמים, נדיב לפעמים, פה ושם גם שובב. ופֶריס משוכנע: כמו חוקרים אחרים פורצי דרך, פרויד רתם לא אחת את העגלה לפני הסוסים כדי להסיק את המסקנות שנראו לו נכונות ברגע נתון. רבים ילמדו להכיר כאן את הסיפור של דוקטור פרויד כפי שלא הכירוהו מעולם, ורבים, אנשי מקצוע, יופתעו, ואולי גם יכעסו.

ביקורות

"פול פריס הצליח באופן נפלא... הסקירה שלו מרתקת והיא פורשת יריעה עצומה, ובה כל המרכיבים העיקריים של חיים ויצירה. לא יכולתי לחכות, רציתי להמשיך ולקרוא מהו הדבר הבא שיקרה"


DailyTelegraph

"כל מי שבא לראשונה אל התחום הנקרא ’פרויד’ - טוב יעשה אם יתחיל את דרכו בספר הזה הקל לקריאה ושווה לכל נפש."


Literary Review

"מעלתה של הביוגרפיה שכתב פריס בכך שהיא נותנת לנו דיוקן מאוזן – קטעי חיים המשולבים בניתוח חריף. הקורא מקבל את העובדות, והמחבר מאפשר לו לנווט בעצמו את דרכו, להחליט לְמה להסכים ולמה להתנגד בכל מה שנוגע לדעותיו הרדיקליות של פרויד.  "


אלן דֶה בּוּטוֹן

"תמונה שלמה, אחראית, של אחד מענקי המאה הקודמת."


Mail on Sunday

קריאה נוספת

איינשטיין
רגשות
ז’יל וז’ים
המפץ הגדול