ספרי עליית הגג | כמעט כמו לווייתן - סטיב ג'ונסקטלוג הספרים
כותרים
מחברים
אבולוציה
אכסדרה
אנשים
ביוגרפיות
ביולוגיה
בריאות
ג'רונימו סטילטון
הארי פוטר
היסטוריה
יהדות
ילדים
כלכלה
מדע
מחזות
מנורת קריאה
מקור
מתח
מתמטיקה
נגד הרוח
נוער
ספורט
ספרות יפה
עיון
פוליטיקה
פילוסופיה
פילוסופיה ומדע
פיסיקה
פסיכולוגיה
צבא
קלסיקה
שואה
שירה
תורת המשחקים
תיבת פנדורין
תרגום
מועדון ספרי עליית הגג

הצטרפו לרשימת הדיוור של מועדון ספרי עליית הגג וקבלו עדכונים במייל

"הייתי רוצה שהקוראים שלי יקראו בו להנאתם, ויעקבו אחרי סיפור ההיסטוריה בלי להיות מחויבים להכין סיכומים ולרשום שמות ותאריכים. אני מבטיח שלעולם לא אבחן אותם."

היסטוריה של העולם לצעירים מכל הגילים
חשוב לנו לדעת
facebook icon שלח חוות דעת
קטלוג
כמעט כמו לווייתן
כמעט כמו לווייתן

תעודת זהות

תרגום מאנגלית: עדי מרקוזה-הס
עיצוב עטיפה: סטודיו פיני חמו
תאריך הוצאה: 2006 / 1
פורמט: 13.5x21 ס"מ
כריכה: קשה
מספר עמודים: 646
מחיר: 128 ש"ח

כמעט כמו לווייתן

סטיב ג'ונס

מוצא המינים נכון לעכשיו

כמעט מאה וחמישים שנה עברו מאז שיצא לאור מוצא המינים של דרווין, והוויכוח עליו סוער מאי-פעם. זהו לא רק אחד מן הספרים המדעיים החשובים ביותר שהתפרסמו מעולם, אלא גם הספר מעורר המחלוקת והמשפיע ביותר לא רק מבחינה מדעית, אלא גם מבחינה חברתית ופוליטית. 


סטיב ג’ונס, גנטיקאי בעל שם והכותב המבריק ביותר בימינו על ביולוגיה, עושה בכמעט כמו לווייתן את מה שכל כך התבקש תמיד: פרק אחרי פרק הוא מביא את דרווין אל תחילת המאה ה-21. ג’ונס הוא פרופסור לגנטיקה, אבל גם נאמר עליו שהוא "אחד ממספרי הסיפורים הטובים שיש היום". שום ספר עד כה לא הצליח לעשות את מה שג’ונס עושה כאן באופן מרתק: לספר את מוצא המינים בנאמנות רבה להיגיון המקורי של דרווין, ויחד עם זה לעדכן אותו על פי הגילויים החדשים ביותר של הביולוגיה המודרנית. 

דרווין כתב את ספרו מתוך כוונה שיהיה מובן לקהל הרחב, ג’ונס כותב כל כך אלגנטי, שדרווין היה בוודאי בוחר בו לעדכן את מוצא המינים שלו. ג’ונס מצרף את וירוס האיידס, תצוגות כלבים, כבשים שלעולם לא שוכחות פרצוף, קרבות ממלחמת העולם הראשונה וזבל ששט באוקיינוסים - כל זה כדי להוכיח את העובדה המדהימה: יש אבולוציה! כמעט כמו לווייתן הוא ספר מלא הומור, אבל אסור לטעות: הוא לוחם את מלחמת המדע נגד קנאות ובערות, את מלחמתו של ההומניסט נגד פוליטיקאים "דרוויניסטים", וממקם בבהירות נהדרת את פאר היצירה של עולם החי: האדם.

קריאה נוספת

לחשוב!
הזדמנות אחרונה לראות
על זבובים, עכברים ואנשים
המבנה של מהפכות מדעיות